By   15 czerwca 2016

Jedną z często spotykanych metod na wykonanie szkoleń pracowniczych są wyjazdy na kilka dni do odpowiedniego hotelu. Rozwiązanie takie cechuje się kilkoma zaletami, między innymi taką, że przebywając w takim miejscu z całą grupą skupić się można tylko tym, aby jak najlepiej ten czas wykorzystać. Rzecz jasna pod warunkiem, że z hotelem będzie wszystko w porządku, bo w wielu przypadkach różnie z tym bywa.

Wiele hoteli wyklucza się od razu na wybranie miejsca na szkolenie, na przykład po rozmowie telefonicznej czy też przeglądnięciu strony internetowej. Ale podczas szukania powinno się jeszcze zapytać o kilka rzeczy, i przy okazji się zorientować o sprawy, jakie większość hoteli skrzętnie ukrywa, a z całą pewnością same pierwsze o tym nie powiedzą.

Po pierwsze sprawa dotyczy prac remontowych, co do jakich rzadko się zdarza, że klienci są informowani wcześniej. A robienie szkoleń przy ryku wiertarek czy młotów udarowych z całą pewnością nie jest wygodne, niekiedy wręcz uniemożliwiając pracę. Z tego też powodu za każdym razem warto o takie rzeczy zapytać, w takim przypadku można się spodziewać, że odpowiedź jednak zostanie udzielona.

Bardzo problematyczne także są różnego rodzaju wesela, imprezy a nawet inni szkolący się. Efektywne zrealizowanie wszystkich zajęć wymagało będzie ciszy i skupienia – jeśli cały czas będzie dobiegać skoczna muzyka, to na pewno będzie to miało wpływ na uczestników. O takie rzeczy także warto zapytać przy szukaniu miejsca na szkolenie, jeśli tego typu imprezy będą planowane w czasie pobytu, to być może lepiej będzie zastanowić się nad innym rozwiązaniem.

Warto także dokładnie zweryfikować informacje o wielkości i wyposażeniu sal konferencyjnych, znajdujących się w obiekcie. Wiele hoteli może lekko naginać rzeczywistość w czasie podawania informacji w reklamach czy w serwisie internetowym, dlatego też lepiej będzie dowiedzieć się tych rzeczy na recepcji czy u managera.

W przypadku przybycia liczniejszych grup niezwykle ważna będzie także szybkość obsługi, tak żeby goście nie musieli czekać godzinę w kolejce do meldunku czy posiłku. Takie tematy także należy wyjaśnić wcześniej z załogą hotelu, aby potem nie było niepotrzebnego nikomu bałaganu i zamieszania.